категорії: література фото

Поетичний батл 2Х2--українсько-швейцарський культпохід!

теґи: Сергій Жадан, Харків, Юрій Андрухович, література, літтусівка

Славна "парочка" українського літературного постмодерну Юрій Андрухович і Сергій Жадан у супроводі швейцарців Рафаеля Урвайдера та Педро Ленца рушила походом на Харків. Культпоходом.

Людно і гамірно, емоційно і збуджено--так чекала зала на початок лутературного "батлу" 2Х2--два вітчизняні поети і два--зі Швейцарії.  У залі було так людно, що декому довелося навіть умоститися у проході між рядами. Публіка вражала швейцарських гостей щирими оваціями, скандувала разом із Жаданом про "Триста китайців" і навіть намагалася допомагати перекладачеві з німецькою...але повернімося до поетів.

Розпочали гості--представник молодого покоління Рафаель Урвайдер та, як висловився Андрухович, "височезний, худезний і демонічний" Педро Ленц. Сміливі "Автоспроби" Урвайдера, де кожен вірш присвячується новому алкоголеві, глибока і проста проза Ленца--ставало дивно, наскільки такі далекі географічно і культурно, ми такі схожі у літературі. Коли читати виходили Жадан та Андрухович, не виникало враження, що ось, це--наші, а то--чужі. Навіть мова--українська з німецькою--здавалися якимись близько-рідними. Педро Ленц навіть пообіцяв тепер вивчити українську,бо у перекладі йому більше сподобалося звучання власних віршів.

Юрій Андрухович читав із майбутньої книги про міста. "Я дуже трепетно ставлюся до вашого міста",--почав він і розповів, як колись, 1995-му, вперше потрапив до Харкова і як у нього склалося враження, що, "судячи з ландшафтів, тут мала народитися панк-музика і поезія". Порівняв Харків із трагічним музеєм, де все можна помацати руками, тільки до них щось обов'язково поприлипає--і розповів про те,як вперше побув на подвір'ї, де колись пролунав останній постріл Хвильового.

Потім, за законами жанру, треба було розбавити виступ мажорними нотками, і  Андрухович прочитав про славне місто Берн і про Дона Педро (вже добре відомого нам Педро Ленца), а Жадан завів глядачів перлами з нещодавно виданої "Ефіопії". Хоча, в принципі, заводити залу потреби не було:"Такої публіки у Швейцарії немає",--задоволено визнали швейцарські гості.

Рафаель Урвайдер
харківська публіка
Юрій Андрухович
Сергій Жадан
Педро Ленц
Изображение 177
Изображение 269
Изображение 199
Изображение 166
Изображение 137
 
Сторінки: 212next
    Ctrl →